Reklam Alanı
SON SORULAN GÜNCEL SORULAR
MERAK ETTİGİNİZ TÜM SORU VE CEVAPLAR BURADA
YENİ SORU SOR
Plesanta

Ulturasonda plesantayı nasıl ayırt edebilirimÇiçekcii 3.03.2022 13:17:46 Soru Yanıtla - Cevapları Gör

akademikannelik.com


Merhaba; ultrason görüntüsünde plasenta genelde daha yoğun koyu ve parlak olan kısım şeklinde görüntülenir. Bazen bebeğin kordonu gözüküyorsa bu kordonun bitimi olarak da düşünülebilir. Ramzi teorisi makalemizde örneklerini görebilirsiniz. Yine ultrason görüntünüz üzerinden doktorunuza danışabilirsiniz. Sağlıklı Günler.

3.03.2022 15:43:47


Bu soru-cevap konusuna katılmak ister misin ? Tecrübelerini paylaşabilirsin.


SORU KATEGORİSİ

.
Hamilelik için kan testini en erken ne zaman vermeliyiz doğru sonuç alabilmek için ?

. Implantasyon
Implantasyon kanamasi adet gunu ola bilirmi? Adetden oncemi olur?adet gunu olursa implantasyon kanamasi sayilmazmi?

. cinsiyet
cibsete baktirna

. Hamilelik
Merhaba 5hafdalik hamileyim adet agrisi gibi agrilarim oluyo normalmi?

. HAMİLEYİM FOLİK ASİT İÇMEYİ UNUTTUM BİR ŞEY OLUR MU
Merhaba ben her sabah tok karna folik asit içiyorum doktorum verdiği için. Ama bazı günler içmeyi unutuyorum ya da midem bulanıyo bikaç gün içemiyorum bir şey olur mu

. Kimyasal gebelik
Kimyasal gebelik sonrası yumurtlama dönemi ne zamandır ve korunmaya gerek var mıdır ?

. Cinsiyeti
Ramzi teorisine göre karından bakılan ultrason da bebeğin plesantasının sol altta olması hangi cinsiyettir

. YERLEŞME KANAMASI YAŞAYANLAR VAR MI
meraba herkese. Yerleşme kanaması yaşayan var mı acaba bu ay yumurtlama günümden 5 gün sonra 2 gün süren lekenmem oldu ve bitti. Yerleşme kanaması olabilir mi? adet günüme 2gün kaldı. test yapmaktan da korkuyorum lütfen yaşayan varsa yazabilir mi?

. Menenjit aşısı şart mı
Çocuklarda iki tane aşı var nimenrix ve bexsero şart mi

. Kalp şeklinde rahim
Merhaba, rahim filmimden sonra kalp şeklinde rahiminin olduğunu öğrendim, üç ay önce de düşük yapmıştım doktorum bir kere daha gebelik düşün yine düşükle sonuçlanırsa o zaman ameliyat edelim dedi çok kararsızım yine düşük yaşamaktan korkuyorum ne yapmalıyım yardımcı olabilir misiniz ameliyat olayım mı yoksa yine bir gebelik düşünmeli miyim?

. Hamilelik
Yumurtlama gününden sonra hamile kalmak mümkün mü? Adet gününe 1 hafta varken hamile kalınır mı

. adet sorunu ?
Merhaba, son adet tarihim 2 Ocak. Hala adet olmadım. Adet dönemi öncesi ve adet dönemi gecikmesinin 3. Gününde test yaptım ve testler silik çizgi çıktı. Bugün adet gecikmesinin 5. Günündeyim azar azar pembe akıntı geliyor, bazen pembe kan geliyor. Bu durum normal mi,yerleşme kanaması mı acaba? Nasıl bir yol izlemeliyim?

. İlişki sonrasında kahverengi lekelenmeler
Merhaba 5 gün önce cinsel birleşme yaşadık eşimle ve içime boşaldı. Bu ilişkiden 1 gün sonra hafif lekelenme oldu ve gün ve gün koyulasarak devam etti hala da yoğun şekilde var. Adetime 9 gün kala ilişki yaşamıştık şu an 6 gün civarı var. Bu lekenmenin sebebi nedir ne yapmam lazım lütfen yardımcı olur musunuz. Bu arada hafif sancilarda oluyor ama adetime bu kadar süre varken erkenden bu lekelenme başlayıp hala da devam etmesi beni tedirgin etti. Sanirim yerleşme kanaması değil o daha geç oluyormuş

. İKİ HAMİLELİK ARASI KISA OLANLAR
Meraba iki sezeryan arası kısa olanlar var mı? 6 aylık bebeğim var ama yine hamileymişim çok korkuyorum. iki sezeryan arası az olanlar var mı acaba sorun yaşadınızmı teşekkürler

. Düşük
Merhaba ben 2,5 ay önce düşük yaptım, ikinci adetim üç gün gecikti bir hafta önce kan testi vermiştim beta HCG 5 çıktı ama adetim olmuyor hamile miyimdir?