Reklam Alanı
SON SORULAN GÜNCEL SORULAR
MERAK ETTİGİNİZ TÜM SORU VE CEVAPLAR BURADA
YENİ SORU SOR
karpal tünel sendromu oldum tehlikeli mi

30 haftalık hamileyim. karpal tünel sendromu teşhisi aldım. ellerimde uyuşma ve sinir sıkışması vardı. doktorum hamilelikte olabileceğini söyledi ama çok endişelendim bu bebeğime zarar verir mi yada erken doğum gibi bir sonucu varmıdır. doğumdan sonra geçer mi yoksa hep böyle mi kalacak? bilgilendirebilirmisiniz. tşklerşeyda 29.04.2022 15:24:40 Soru Yanıtla - Cevapları Gör

akademikannelik.com


Merhaba; hamilelikte hormonal değişimler, şişkinlik ve ödem, kilo gibi nedenler sinirlere baskı yaparak bu duruma neden olabilir. Bazen gebelik şekeri durumunda da görülebilmektedir. Hamilelikte karpal tünel sendromu genelde doğumdan sonra geçer. Doğumdan sonra da vücuttaki fazla sıvı atıldıkça normale döner. Nadiren doğum sonrasında da devam edebilir. Bu durumda öncelikle fizik tedavi sonrasında iğne ya da cerrahi müdahale uygulanabilir. Karpal tünel sendromu bebeğe zararı olan ya da erken doğuma neden olan bir durum değildir, sadece ağrılar nedeniyle anne adayı için sıkıntı yaratmaktadır. Sağlıklı günler.

29.04.2022 16:23:52


Bu soru-cevap konusuna katılmak ister misin ? Tecrübelerini paylaşabilirsin.


SORU KATEGORİSİ

. Beta hcg 2 ne demek
Merhaba adetime 5 gün kala beta hcg testi yaptırdım. Sonuç <2 çıkmış. Bu değer yükselirmi? Karın kasık ağrım var. Daha adet günüme var. Beta hcg 2 çıktıktan sonra yükselir mi?

. Hamilelikte kanama
Hamileyken adet görülür mü?

. Adetten sonra hamile kalanlar
Adetten hemen sonra hamile kalınır mı? bu şkeilde hamile kalan varmı acaba?

. boş gebelik mi geç döllenme mi
Merhaba son adet tarihime göre 6+3 haftalık hamileyim dün doktora gittim. ama ultrasonda 5+3 boyutunda kese var. Haftaya gel kalp atışlarını dinleyelim geç döllenme olabilir böyle olabiliyor bazen dedi. Ama ben şuan panik oldum. Bu şekilde kesenin geriden gelip küçük olması geç döllenme olabilir mi? adetlerim de düzensizdir.

. Hamilelik
Yumurtlama gününden sonra hamile kalmak mümkün mü? Adet gününe 1 hafta varken hamile kalınır mı

. Plesanta
Ulturasonda plesantayı nasıl ayırt edebilirim

. [email protected]
16 haftalık gebeyim cinsiyeti erkek dedi yanılma payı olurmu 16 haftalıkken

. [email protected]
16 haftalık gebeyim cinsiyeti erkek dedi yanılma payı olurmu 16 haftalıkken

. Servikal serklaj
Rahim ağzına dikiş atıldığı zaman bebebğin yinede düşme ihtimali olur mu? Çoğu kişi dikiş atılıp da doğmayan bebek yok diyor ama öyle bir ihtimal var mıdır yine. Daha önceki gebeliğim yedi haftalıkken karnımda kalbi durmuştu,13 haftalıkken farketmiştik kanama olunca. Rahim ağzı dikişi kalp atışının durmasına da engel olur mu?

. Kimyasal gebelik
Kimyasal gebelik sonrası yumurtlama dönemi ne zamandır ve korunmaya gerek var mıdır ?

. adet sorunu ?
Merhaba, son adet tarihim 2 Ocak. Hala adet olmadım. Adet dönemi öncesi ve adet dönemi gecikmesinin 3. Gününde test yaptım ve testler silik çizgi çıktı. Bugün adet gecikmesinin 5. Günündeyim azar azar pembe akıntı geliyor, bazen pembe kan geliyor. Bu durum normal mi,yerleşme kanaması mı acaba? Nasıl bir yol izlemeliyim?

. ŞEKER YÜKLEMESİ
Merhaba, Şeker yüklemesi yaptırmalı mıyım? Doktorum tercihi bana bıraktı karar veremedim.

. Kalp şeklinde rahim
Merhaba, rahim filmimden sonra kalp şeklinde rahiminin olduğunu öğrendim, üç ay önce de düşük yapmıştım doktorum bir kere daha gebelik düşün yine düşükle sonuçlanırsa o zaman ameliyat edelim dedi çok kararsızım yine düşük yaşamaktan korkuyorum ne yapmalıyım yardımcı olabilir misiniz ameliyat olayım mı yoksa yine bir gebelik düşünmeli miyim?

. Hamile olduğumu bilmeden antibiyotik kullandım
merhaba hamile olduğumu bilmeden antibiyotik kullandım adetime 3 gün vardı antibyiotik bitti. 2 gün sonra test yaptım pozitif çıktı. çok korkuyorum acaba bebeğime birşey olurmu henüz doktorada gidemedim.

.
Hamilelik için kan testini en erken ne zaman vermeliyiz doğru sonuç alabilmek için ?