product

SMEAR TESTİ TESTİ NEDİR? HAMİLELİK ÖNCESİ SMEAR TESTİ NEDEN YAPILMALIDIR?

Pap smear testi kadınların rahim ağzı kanseri ya da kanser öncüsü hücrelerin taranmasında kullanılan bir testtir


product

HAMİLELİKTEN ÖNCE KAN SAYIMI(HEMOGRAM) TESTİ ÖNEMİ NEDİR?

Tam kan sayımı (hemogram), kişinin genel sağlık durumu ve varsa hastalıkları hakkında fikir veren bir kan testidir. Kan dolaşımında yer alan hücreler ve hücrelerle ilgili bazı değerler ölçülür.


product

HAMİLELİK ÖNCESİ PELVİK ULTRASONOGRAFİ VE TRANSVAJİNAL ULTRASON (ALTTAN MUAYENE) KONTROLÜ

Jinekolojik muayene, kadın doğum uzmanı tarafından jinekolog muayene aletleri ve ultrason ile yaptığı alttan muayene yöntemidir. Bir kadının hamilelik planlamasından önce kadın doğum uzmanına giderek jinekolojik muayene yaptırması oldukça önemlidir.


product

HAMİLELİKTEN ÖNCE YAPILMASI GEREKEN TİROİT TESTLERİ NELERDİR?

TSH testi ile, tiroid belirtileri veya bilinen veya şüpheli bir tiroid bozukluğu belirtileri varsa tespit edilebilir. Ayrıca bu testler kadınlarda doğurganlık problemlerini teşhis etmek için kullanılır.


product

TORCH TESTİ NEDİR? GEBELİK ÖNCESİ TORCH TESTİ NEDEN YAPILIR?

Toksoplazma ve Rubella (Kızamıkçık) gibi hamileliğin sonlandırılmasına neden olabilecek önemli ve aktif enfeksiyonların erken dönemde tespit edilerek tedavi sürecinin başlatılması için yapılır.


product

GEBELİK ÖNCESİ TAM İDRAR TAHLİLİ NEDEN YAPILIR? TAM İDRAR TAHLİLİ NEDİR?

Tam idrar tahlili; biyokimya laboratuarlarında idrarın analiz edildiği teste verilen addır. İdrar yolu enfeksiyonları, böbrek ve diyabet gibi birçok hastalığı teşhis etmek ve değerlendirmek için yapılır.


product

HORMON TESTİ ADETİN KAÇINCI GÜNÜ YAPILIR?

Sizin için adetliyken hormon testi nasıl yapılır, hormon testi adetin kaçıncı günü yapılmalıdır sorularının yanıtlarını derledik.