product

ADETTEN ÖNCE ERKEN HAMİLELİK BELİRTİLERİ NELERDİR? HAMİLE MİYİM?

Bebek planı yapan kadınlar için hamile olup olmadıklarını öğrenmek heyecanlı bir süreçtir. Hamileliğin en bilinen reglin bir veya iki hafta gecikmesidir.


product

İMPLANTASYON (YERLEŞME KANAMASI) NEDİR?

İmplantasyon, hamileliğin erken döneminde görülen, blastosist adı verilen ve hızla bölünen hücrelerin meydana getirdiği, leke olarak görülen kahverengi ya da pembe tonlarında yaşanan kanamaya verilen isimdir.


product

KARBONAT, ŞEKER, SİRKE VE ÇAMAŞIR SUYU İLE EVDE GEBELİK TESTİ NASIL YAPILIR?

Sadece evdeki malzemelerle hamileliği öğrenmek mümkün mü? İşte evde yapılan geleneksel gebelik testleri.


product

KİMYASAL GEBELİK NEDİR? NASIL ANLAŞILIR?

Halk arasında sessiz düşük olarak bilinen kimyasal gebelik, yumurtanın erkek üreme hücresi olan sperm ile döllenmesi ile meydana gelen embriyonun gelişimini sürdüremediği durumlarda ortaya çıkan, vücudun kendi kendine gebeliği sonlandırması durumudur.


product

İDRARDA GEBELİK TESTİ NEDİR? İDRARDA HAMİLELİK TESTİ NE ZAMAN YAPILIR?

Hamilelik günümüzde artık evinizde bile saptanabilecek duruma gelmiştir. Evde uygulanan hamilelik testlerinin işleyişi, hamilelik kiti çubuğu ile idrarda Beta hCG hormonunu tespit etmek üzerinedir.


product

HAMİLELİĞİN İLK HAFTALARINDA BETA HCG KAN TESTİ (BHCG) DEĞERLERİ NE OLMALIDIR?

Örneğin, “4 haftalık gebelikte beta hcg değeri kaç olmalı?” sorusuna verilebilecek cevap 5 – 426 arasında değişebileceği şeklindedir.Hamile olmayanlarda beta Hcg değerleri 0-5 ’dir. Yani verdiğiniz kanda beta Hcg 0.1 veya Bhcg 1.20 gibi sonuçlar görülürse hamilelik yoktur.


product

HAMİLELİK EN ERKEN NE ZAMAN BELLİ OLUR?

Hamilelik sperm hücresinin yumurtalık hücresiyle birleşip döllenmesi ile gerçekleşmiş olur. Döllenmiş yumurtanın rahime ulaşıp, rahim duvarına yerleşmesinden sonra hamileliğin başladığı kabul edilir.


product

HAMİLELİKTE ADET OLUNUR MU? HAMİLEYKEN ADET GÖRMEK

Pek çok sayı da ki kadın, hamile oldukları halde, hamilelik ile alakalı meydana gelen kanamaları (yerleşme kanaması, düşük tehlikesi kanaması, servikal enfeksiyon, yaralar, plasenta ile alakalı olan kanamalar gibi) adet olarak algılayarak, hamileliklerinin farkına varmamaktadırlar.


product

BOŞ GEBELİK NEDİR? BOŞ GEBELİK NASIL ANLAŞILIR?

Boş gebelik ya da anembriyonik gebelik, gebelik kesesinin geliştiği, ancak embriyonun oluşmadığı bir durumdur. Yaklaşık 5-6 haftanın sonunda gebelik kesesinin içinde embriyo gözlemlenmelidir.


product

HAMİLELİKTE GEBELİK KESESİ, YOLK SAC ve BEBEK NE ZAMAN GÖRÜLÜR?

Gebelik kesesi, döllenmeyle birlikte oluşmaya başlar. Kesenin oluşumu için embriyo gerekir. Fakat gebelik kesesinin ultrasonda görülmesi biraz zaman alabilir.


product

PROGESTAN NEDİR? NE ZAMAN KULLANILIR?

Progestan, progesteron hormonu içeren bir ilaçtır. Progesteron hormonu üreme için çok önemlidir. Kadınlarda yumurtalıkların salgıladığı progesteron hormonu, adet döngüsünde ve gebeliğin erken dönemlerinde önemli rol oynamaktadır.


product

1 HAFTALIK HAMİLELİK NASIL ANLAŞILIR? İLİŞKİDEN 7 GÜN SONRA HAMİLELİK BELLİ OLUR MU?

İlişkiden sonra yaşanan ilk hamilelik belirtileri nelerdir? Tüm soruların cevabı burada.


product

EN İYİ GEBELİK TESTİ MARKALARI NELERDİR? GEBELİK TESTİ FİYATLARI

Gebelik testi markalarını, güvenilirliğini ve kullanımlarını sizin için araştırdık tüm detaylarıyla burada.


product

HAMİLELİK HABERİ VERME FİKİRLERİNDE EN YARATICI 10 KONSEPT

En yaratıcı hamilelik haberi verme fikirlerini ve hamilelik duyurusu konseptlerini sizler için derledik.


product

DIŞ GEBELİK VE KİMYASAL GEBELİK ARASINDAKİ FARK NEDİR?

Pek çok insan dış gebelik ile kimyasal gebelik arasındaki farkları merak etmekte olup bu konuda detaylı bir şekilde araştırma yapmaktadır. Peki ama dış gebelik ve kimyasal gebelik arasındaki farklar nelerdir?