product

EK GIDAYA GEÇİŞ NEDİR? EK GIDAYA NE ZAMAN VE NASIL GEÇİLMELİ?

Anne sütü ilk 6 ay tek başına yeterli olmaktadır, ancak bu dönemden sonra bebeklerin gereksinmelerini tek başına karşılayamadığı için bebeklerin beslenme programlarına bazı eklemeler yapmak gerekmektedir.


product

7 AYLIK BEBEK BESLENMESİ NASIL OLMALIDIR?

Bebeğiniz artık yavaş yavaş ek besinlere alışmaya başladı. Tadım ayını geride bıraktınız. Bu ay bebeğinizin yiyeceği besinler daha da çeşitlenecek ve bebeğiniz de daha çok alışacaktır.


product

6 AYLIK BEBEK BESLENMESİ NASIL OLMALIDIR?

Bebeğiniz ek gıda dönemine geçerken ilk verilecek ek besinler daha az alerjik olan ve bebeğin sindirim sistemini rahatsız etmeyecek sebzeler, meyveler, yoğurt ve tahıl olmalıdır.


product

8 AYLIK BEBEK BESLENMESİ NASIL OLMALIDIR?

8 Aylık bebekler artık iyice ek besinlere alışmışlardır. Bu ayda artık kesinlikle püre kıvamı terk edilmeli, pütürlü besinler yenmelidir. Bebeklerin 8. Ayda iyice damak tadı oluşmuştur.


product

9-12 AY BEBEK BESLENMESİ NASIL OLMALIDIR?

9. aydan itibaren bebek artık ek besinlere tamamen alışmıştır. 9.ayına gelen bebekler tabağına konulan yiyecekleri yiyebilir.


product

GECE BESLENMESİ NE ZAMAN VE NASIL KESİLİR?

İlk aylar bebekler için gece beslenmesi oldukça önem taşımaktadır. Bebekler, gelişim ve büyüme aşamasının tamamlanmasından dolayı ilk aylarda oldukça fazla uyurlar.